Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » Złe informacje dla budowlańców
wrz 01 2010

Złe informacje dla budowlańców

budowa domu

budowa domu

Najprawdopodobniej od stycznia przyszłego roku nie będzie można ubiegać się o zwrot części podatku VAT za materiały budowlane.

Jest to najnowszy plan resortu infrastruktury, który ma przynieść zyski przyszłorocznemu budżetowi, jednak kosztem budowlańców. Istnieje również zarys wstępnego planu, aby zaoszczędzone środki wsparły po części budownictwo socjalne.

Przyszłoroczne zmiany powstaną na skutek różnic stawek procentowych. Podatek 7 % obowiązywał przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, a stawka 22 % wprowadzona została w 2004 roku. W ciągu roku w wyniku różnicy obu stawek procentowych, z budżetu państwa ubywa corocznie około miliard złotych. Celem wiceministra infrastruktury jest, aby te pieniądze zostały skierowane na wsparcie budownictwa socjalnego. Zauważa, że tam są bardziej potrzebne.

Zdaniem zastępcy sekretarza generalnego KIG, nowe rozwiązania proponowane przez w wiceministra infrastruktury spowoduje rezygnację wielu osób z budowy własnego domu. Natomiast dla osób, którzy już rozpoczęli własną budowę, może oznaczać wydłużenie całego procesu z braku środków.

Posted in Nieruchomości on wrz 01 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Comments are closed.

Back to Top