Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Zarabianie na nowoczesnych mieszkaniach
maj 16 2016

Zarabianie na nowoczesnych mieszkaniach

 

Zarabianie na nowoczesnych mieszkaniachInwestorzy rynkowi od wielu dekad chętnie wykorzystywali rynek nieruchomości do pomnażana lub zamrażania własnego kapitału. Nieruchomości, mimo krótkoterminowych zmian trendów cenowych, w perspektywie długiej zawsze stanowią idealne uzupełnienie każdego portfela inwestycyjnego. Fundusze inwestycyjne bardzo chętnie sprzedają swoim klientom właśnie pakiety inwestycji w nieruchomości, firmy deweloperskie lub budowlane, ponieważ jest niemal pewnym, że w długoterminowym rozliczeniu będą one notowały zyski. Inwestorzy i ich kapitał przyczynia się więc na bieżąco do tego, ze powstają nowe mieszkania Wrocław rynek pierwotny do kupienia w każdej chwili, od jednego z licznych deweloperów.

Obrzeża miasta

Przez długie lata problematyczne było bez wątpienia znalezienie kupców na nowe mieszkania we Wrocławiu czy Poznaniu albo Łodzi, które zlokalizowane byłyby na obrzeżach miasta. Wszystko dlatego, że sam dojazd do miejskiego centrum zajmował tak wiele czasu kosztował zbyt wiele w codziennym rozrachunku, że mało kto chciał mieszkać na dopiero co wybudowanym osiedlu, bez dostępu do linii miejskiej komunikacji czy metra. Na szczęście ostatnie lata to wielka zmiana samej infrastruktury miejskiej, która zaczęła uwzględniać te nowe potrzeby lokatorów i włączać ich nowe osiedla do miejskiej tkanki. Najważniejsze punktu usługowe czy handlowe, kluczowe obiekty rozrywkowe, rekreacyjne, instytucje finansowe i rządowe – wszystko to zaczęło być dostępne także bezpośrednio na przedmieściach. Nie ma więc już potrzeby dalszego budowania nowych osiedli w samym miejskim centrum, w którym ewidentnie brakuje dzisiaj miejsca.

Ścisłe centrum

Nie oznacza to jednak, że mieszkania Wrocław śródmieście wybudowane w ścisłej centralnej zabudowie miasta w przeszłości, nie mogą być bardzo skutecznie wynajmowane, sprzedawane lub ewentualnie burzone w celu uzyskania miejsca pod kompletnie nową koncepcję architektoniczną. Naturalnie w miastach jak Wrocław czy Poznań, takie działania deweloperów i firm budowlanych musi być poprzedzone uzyskaniem licznych pozwoleń i zgody chociażby od konserwatora zabytków.

 

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on maj 16 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top