Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » Zarabianie na nieruchomościach
kwi 18 2016

Zarabianie na nieruchomościach

Zarabianie na nieruchomościachW niedawnej sytuacji wielkiego globalnego kryzysu finansowego, gdy wielu deweloperów upadało, a banki komercyjne udzielające złych kredytów hipotecznych razem z nimi. W dużych miastach jak Poznań, Wrocław czy Warszawa, pomimo fatalnej kondycji nielicznych przedsiębiorstw budowlanych, inni deweloperzy radzili sobie dobrze i z powodzeniem sprzedawali swoje nowe mieszkania Wrocław.

Zarobione w tamtym okresie pieniądze dzisiaj służą im do dalszego budowania rynkowej przewagi. Jeśli konkretny developer Wrocław nie stoi pod finansowym murem i nie musi natychmiast upłynniać wszystkich aktywów w celu zbilansowania budżetu, może obrać bezpieczniejszą strategię. Nieruchomości to zawsze trafiony biznes, ale czasami trzeba przeczekać od pięciu do nawet dziesięciu lat na osiągnięcie całkowicie zadowalających rezultatów.

Dlaczego warto zarabiać na nieruchomościach?

Obracanie swoim majątkiem i inwestowanie pieniędzy w potencjalnie najbardziej dochodowy biznes, to jeden z bardziej emocjonujących sposobów funkcjonowania w biznesie. Dlatego w świecie deweloperów nie brakuje wielkich pieniędzy oraz inwestorów skłonnych do finansowania każdego nowego projektu osiedla mieszkalnego. Dzięki temu w dużych i prestiżowych miastach z dużym potencjałem rozwojowym, gdzie z całą pewnością da się dość szybko sprzedać wszystkie nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – deweloperzy i firmy inwestycyjne nie próżnują. Nabywanie ziemi pod inwestycje budowlane odbywa się dzisiaj bardzo dynamicznie, głównie ze względu na już bardzo ograniczone zasoby przestrzenne.

Przestrzeganie zasad przez inwestorów

Dodatkowo samorządy i władza centralna, kierowane dyrektywami Unii Europejskiej, zobowiązane są do wymagania od wszelkich inwestorów budujących mieszkania nowe Wrocław w strefie podmiejskiej czy na peryferiach miast oraz poza ich obszarami administracyjnymi – muszą przestrzegać wielu restrykcyjnych zasad związanych z ideą zrównoważonego rozwoju. Dla przeciętnego dewelopera oznacza to spory wzrost kosztów całej inwestycji, chociażby poprzez konieczność przeprowadzenia odpowiednich badań, symulacji i certyfikacji, zgód i pozwoleń.

Posted in Nieruchomości on kwi 18 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top