Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Trudna decyzja przy wyborze odpowiednich farb do malowania wnętrza
maj 12 2015

Trudna decyzja przy wyborze odpowiednich farb do malowania wnętrza

Podczas odnawiania wnętrza mieszkania trzeba być przygotowanym na konieczność podejmowania wielu trudnych decyzji, które przecież będą miały spore znaczenie, gdyż remontu nie przeprowadza się raz do roku, a co kilka lat. Podjęte więc decyzje będą wiążące przez długi okres czasu, chyba że kogoś stać na przemalowywanie ścian parę razy do roku. Oczywiście trzeba mieć w takim razie cierpliwość, bo chyba nikt nie lubi, jak po mieszkaniu pałęta się ekipa remontowa, a wszędzie jest bałagan.

Rodzaje farb

Odnośnie ścian to największy wybór dotyczy chyba farb, ponieważ producenci prześcigają się w nowych pomysłach i na rynku można kupić farby, które różnią się nie tylko kolorem, ale również mają różny stopień połysku oraz inne parametry, które wpływają na kondycję ścian. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że podczas wyboru farby nie można kierować się tylko i wyłącznie kolorem, gdyż różni producenci produkują farby o innym składzie i właściwościach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy farba będzie przepuszczać powietrze do ścian, jest to o tyle ważne, ponieważ mury muszą oddychać, aby nie powstał w nich grzyb. Jednocześnie dobrze by było, gdyby farba uniemożliwiła zamoczenie ściany, a przy tym łatwo się ją czyściło. Są to cechy najbardziej poszukiwane przy zakupie farby, a na drugi plan schodzą decyzję odnośnie tego, czy mają być to farby matowe czy może farby z połyskiem.

Zasięgniecie opinii klienta

Dobrze jest nie tylko zapytać o opinię sprzedawcy w sklepie, ponieważ oni jednorazowym klientom często wciskają farby, które po prostu im nie schodzą, zamiast polecać tych najlepszych. Najlepszym rozwiązaniem jest zapytać malarza lub poszukać takich wiadomości na forach internetowych, gdzie z pewnością odszukamy mnóstwo wątków dotyczących wyboru farby. Obecnie rynek jest tak nasycony, że nie będzie problemu ze znalezieniem najlepszej farby do malowania ścian, jednak trzeba pamiętać, że jedynym słusznym wyborem są te produkowane przez znane firmy, które mają określoną renomę na rynku. Należy pamiętać, że inny rodzaj można wybrać malując sypialnię, a inny pokój dziecka, ponieważ są to pomieszczenia, w których zagrożenie zabrudzenia ściany jest na innym poziomie.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on maj 12 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top