Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Sprzedaż mieszkania
maj 26 2015

Sprzedaż mieszkania

Po dokonaniu zakupu mieszkania, jego szybka sprzedaż nie zawsze jest opłacalna. O ile wynajęcie mieszkania jest dosyć opłacalną inwestycją to już sprzedaż mieszkania w przypadku upłynięcia dosyć niedługiego czasu od momentu jego nabycia zaowocuje oczywiście koniecznością dokonania zapłaty podatku od sprzedaży nieruchomości. Nie ma też możliwości sprzedaży mieszkania, które nabyte zostało dzięki kredytowi preferencyjnemu, jeśli przepisy dotyczące udzielania takich kredytów tego zakazują. Jednak szybka sprzedaż mieszkania może być w niektórych okolicznością wyjątkowo opłacalna.

Mieszkania deweloperskie

Może dotyczyć to mieszkań, które nabywane są w ramach umowy z developerami. Wtedy to jak szybko sprzedać mieszkanie jest ważne w przypadku gdy mieszkania podrożeją. Osoba, która podpisze z developerem umowę odpowiednio wcześniej, ma prawo do nabycia mieszkania po zdecydowanie niższej cenie. Oznacza to, ze przy takim zbyciu można będzie sporo zarobić, gdyż sprzedać nie wybudowane jeszcze mieszkanie można jak najbardziej po cenie rynkowej. Takie przypadki nie należą jednak do częstych, więc powiedzmy sobie jak sprzedać mieszkanie i przy tym uniknąć podatku. Istnieją w zasadzie dwa proste sposoby na to jak tego dokonać.

Zakup nowego mieszkania

Pierwszy z nich to sprzedaż mieszkania po upływie określonego czasu, od momentu jego nabycia. Zgodnie z prawem, gdy sprzedajemy mieszkanie, które posiadamy dłużej niż pięć lat, nie musimy odprowadzać za to do urzędu skarbowego podatku. W przypadku jednak gdy jest to mieszkanie które zostało zakupione niedawno, polecić można zupełnie inną metodą. Otóż jeśli pieniądze które zyskamy ze sprzedaży mieszkania przeznaczymy na zakup nowego mieszkania to nie będziemy zmuszeni do zapłaty podatku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się przeprowadzić do większego mieszkania, czy też z innych względów, na przykład z uwagi na pracę zawodową decydują się oni na zmianę mieszkania. Te same zasady podatkowe dotyczą także nieruchomości takich jak domy wolnostojące. Z takich ulg podatkowych korzystają także inwestorzy, którzy na co dzień inwestują w nieruchomości.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on maj 26 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top