Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Rynek pierwotny mieszkań we Wrocławiu
mar 17 2016

Rynek pierwotny mieszkań we Wrocławiu

Wiele osób poszukuje obecnie mieszkania Wrocław rynek pierwotny. Najczęściej na taki zakup decydują się młodzi ludzie, którzy zakładają właśnie swoje rodziny. Zależy im więc na tym, aby w nowym mieszkaniu uwić sobie i miłe i przytulne gniazdko. Najczęściej chcą całe mieszkanie od początku do końca urządzić po swojemu i dlatego marzą o mieszkaniu prosto od dewelopera.

Oczywiście, w takich mieszkaniach trzeba zawsze położyć podłogę oraz pomalować ściany, a także urządzić łazienkę, jednak nie wymaga to zbyt wiele pracy. Również nakłady finansowe są w takim wypadku niewielkie w stosunku do ceny samego mieszkania.

Unikać takich zakupów?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku mieszkań z tak zwanej drugiej ręki, czyli z rynku wtórnego. Większość młodych osób unika takich zakupów. Niestety, są one bowiem związane z koniecznością przeprowadzenia całkowitego remontu takiego mieszkania. Nikt nie chce przecież mieszkać w takich warunkach, jakie stworzył sobie do mieszkania poprzedni lokator. Dlatego też okazuje się, że sprzedaż mieszkań we Wrocławiu z drugiej ręki znacznie spada z roku na rok. Nowe mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż robią im zbyt dużą konkurencję. Dodatkowo, deweloperzy zachęcają młodych ludzi do kupna swoich mieszkań, oferując im atrakcyjne pakiety mieszkaniowe z miejscem parkingowym pod klatką lub garażem podziemnym.

Dodatkowy zakup

Rynek pierwotny mieszkań we WrocławiuWiele osób decyduje się na taką opcję, ponieważ w każdym mieszkaniu rodzina posiada przynajmniej jedno auto osobowe. Parkingi niewyznaczone są oczywiście oblegane przez wszystkich mieszkańców, a także przyjezdnych i osoby pracujące w pobliżu. Niekiedy znalezienie wolnego miejsca dla swojego samochodu pod własnym blokiem graniczy z cudem, w szczególności w tak dużym mieście, jak Wrocław. Młodzi ludzie, aby kupić swoje wymarzone mieszkanie, najczęściej korzystają z pomocy rodziców, lub też zmuszeni są zaciągnąć kredyt gotówkowy pod zastaw hipoteki. Często taki kredyt muszą później spłacać przez kilkadziesiąt lat, jednakże mogą się już w spokoju cieszyć z własnego mieszkania.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on mar 17 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top