Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Rynek nieruchomości
sty 12 2015

Rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości zmienia się bardzo mocno głównie ze względu na nowa sytuację prawną, która pojawia się za sprawą nowych przepisów. Po pierwsze jak wiadomo znikają dofinansowania państwa do kredytów hipotecznych. Takie dofinansowanie nie pozostało bez wpływu na ceny mieszkań, które osiągały w ostatnim czasie mieszkania na sprzedaż. Poza tym trwają pracę na ustawą dotyczącą tak zwanej odwróconej hipoteki.

Jest to także niezmiernie istotne jeśli chodzi o nieruchomości online ale nie wiadomo jeszcze jak dokładnie wpłynie to, i czy wpłynie w ogóle na ceny mieszkań w przyszłości. Aby móc kupić dom, pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać jest przejrzenie ogłoszenia nieruchomości.

Różnorodne oferty

Znajdziemy tam różnorodne oferty dotyczące możliwości zakupu domu, wystawiane zarówno przez osoby prywatne jak i przez agencje nieruchomości. Oferty, które wystawiają osoby prywatne, są z reguły nieco tańsze niż w przypadku agencji ponieważ nie ma konieczności dokonania opłat i prowizji. Jednakże nie jest to forma zakupu polecana dla osób, które nie mają doświadczenia w zakupie nieruchomości Na samym początku, gdy już wiemy na jakie dokładnie mieszkanie nas stać, lub inaczej, jaką dokładnie kwotą dysonujemy i w jakiej wysokości można będzie zaciągnąć ewentualny kredyt, to jak najbardziej możemy zastanowić się nad tym jakie dokładnie mieszkania na sprzedaż kraków wybrać. Można kupować i na runku wtórnym i na rynku pierwotnym.

Proces zakupu

Rynek nieruchomościW zależności od tego czy jest to nowe mieszkanie czy też sprzedawane już przez poprzedniego właściciela, proces zakupu wygląda zupełnie inaczej. Jak wiemy w wielu miejscach mieszkania na sprzedaż szczecin są w dosyć atrakcyjnych cenach, tak więc ich zakup może być wyjątkowo trafionym pomysłem. Jednak to czy lepiej jest kupić czy też wynajmować mieszkanie uzależnione jest od indywidualnej sytuacji danej osoby. Na przykład bardzo często studenci decydują się na to, aby przez cały czas trwania studiów wynajmować mieszkanie. Jeśli sobie policzymy jakie ceny należy zapłacić za mieszkania do wynajęcia Bydgoszcz oraz jak długo potrwać może okres wynajmu to uzbiera się wcale nie mała kwota.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on sty 12 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top