Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » Rynek najmu mieszkań
maj 24 2015

Rynek najmu mieszkań

Na ceny mieszkań w dużej mierze wpływ ma ich atrakcyjna lokalizacja, oraz ich wiek. Obecnie należy spodziewać się tego, że rynek mieszkaniowy zareaguje spadkami na niedawne zmiany, które wprowadzone zostały przy okazji kredytów bankowych. Zwiększone trudności z uzyskaniem kredytów spowodują że coraz trudniej będzie zakupić mieszkanie. Oznaczać będzie to, że spadnie popyt na mieszkania a co za tym idzie prawdopodobnie także ich cena. Ciężko jest od razu powiedzieć w jaki dokładnie sposób wpłynie to na ceny najmu mieszkań.

Lokalizacja i położenie

W przypadku najbardziej atrakcyjnych lokalizacji bardzo prawdopodobne jest że ceny wynajmu nie zmienią się, a tak jak zawsze z biegiem czasu będą powoli, ale jednak rosnąć. Inaczej jest oczywiście gdy rynek najmu także dotkną spadki na rynku mieszkaniowym. Są to jak na razie tylko prognozy, do których dołożyć możemy to, że rząd wycofuje się z finansowania kredytów. Do tej porty z programu rodzina na swoim skorzystało wielu młodych ludzi, którzy byli dzięki takim kredytom w stanie zakupić swoje wymarzone mieszkanie. Obecnie liczba osób, które mają zdolność kredytową wystarczającą do zakupu mieszkania systematycznie się zmniejsza, tak więc bardzo prawdopodobne jest i to że ceny mieszkań spadną. Jak to ogólnie wpłynie na cały rynek mieszkaniowy w Polsce dowiemy się najprawdopodobniej już za kilka, lub kilkanaście miesięcy.

Mieszkanie pod wynajem

Jak na razie mieszkanie, jeśli bierzemy pod uwagę jego wynajem jest bardzo dobrą inwestycją. Nie brakuje osób, które dysponują odpowiednią ilością gotówki i w taki właśnie sposób starają się ją zainwestować. Część wynajmowanych na runku mieszkań to mieszkania, które wynajmowane są przez osoby które się wyprowadziły. Mogą być to osoby na stałe lub tymczasowo przebywające poza granicami naszego kraju, ale także i osoby, które wyprowadziły się na przykład do swojego domu jednorodzinnego, który udało im się wybudować na obrzeżach miasta. Jeśli trafimy na takiego właściciela podczas wynajmu, to bardzo prawdopodobne jest, że za sam wynajem zapłacimy o wiele mniej.

Posted in Nieruchomości on maj 24 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top