Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania » Rynek mieszkań deweloperskich w stolicy
kwi 03 2017

Rynek mieszkań deweloperskich w stolicy

Rynek mieszkań deweloperskich w stolicy

Wynajem nieruchomości, często okazuje się być mnie opłacalny niż jej zakup. Jeżeli pozwala na to sytuacja finansowa, warto potraktować to również jako inwestycję na przyszłość. Nie zawsze przecież nabywamy mieszkanie dlatego, że pragniemy w nim zamieszkać. Czasem od razu jest ono przeznaczone pod wynajem. Pozostaje kwestia tego, jakiego typu lokum zakupić. Zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, mają swoje wady i zalety. Warto zwrócić przy tym uwagę, dlaczego na mieszkania w Warszawie na rynku pierwotnym jest cały czas zapotrzebowanie, które w dodatku stale rośnie.


Młodzi nabywcy

Programy takie jak „Mieszkanie dla młodych” sprawiły, że więcej młodych małżeństw mogło pozwolić sobie na zakup własnego lokum. Wśród wymogów znajdują się między innymi takie, jak to, że kupowane mieszkanie musi być z rynku pierwotnego. Biorąc pod uwagę to, jak duża liczba rodzin skorzystała z preferencyjnego zakupu mieszkania, można przypuszczać, że deweloperzy mieli na względzie również tego typu klientów.

Poziom życia

Polacy żyją na coraz wyższym poziomie. Średnia płaca cały czas wzrasta, a obywateli naszego kraju stać na coraz więcej. Również zakup mieszkania nie musi się już zawsze wiązać z wieloletnimi oszczędnościami. Stać nas na większe i droższe mieszkania. Te z rynku wtórnego często wymagają remontu, są w gorszym stanie, a w związku z tym są tańsze. Mieszkania z rynku pierwotnego otrzymuje się w stanie deweloperskim, bądź pod klucz – czyli urządzone i wyposażone. Wiadomo, że to nabywca musi ponieść tego koszty, jednak dla wielu osób wydatek tego rzędu nie stanowi problemu.

Różnorodność

Warto zauważyć, że mieszkania w Warszawie na rynku pierwotnym są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu dostępna jest bogata oferta nieruchomości, które są niewielkie, jak i takich, które mają ogromny metraż. Związane jest to z tym, że w stolicy mieszkania kupują single, którym wystarczy mała kawalerka, jak i rodziny z kilkorgiem dzieci. Deweloperzy tworzą oferty skomponowane pod konkretne grupy odbiorców. Zależy im na tym, aby wszyscy mieszkańcy byli usatysfakcjonowani swoim wyborem. A że jest to często inwestycja na wiele lat, nierzadko połączona z kredytem, to nikt nie chce kupować kota w worku.

Posted in Mieszkania on kwi 03 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top