Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » Radzenie sobie z rynkiem
cze 09 2016

Radzenie sobie z rynkiem

Radzenie sobie z rynkiemRynek nieruchomości w ostatnich latach z całą pewnością zmieniał się dość dynamicznie i niestety niejednokrotnie na niekorzyść uczestników tego rynku. Zdecydowana większość podmiotów zaangażowanych w budowanie i obrót nieruchomościami, tak samo jak banki sprzedające swoje kredyty hipoteczne, w okresie recesji miały ogromne problemy z utrzymaniem płynności finansowej.

W efekcie także nowe mieszkania we Wrocławiu czy Poznaniu były zdecydowanie tańsze, aniżeli jeszcze przed kryzysem ekonomicznym. Dzisiaj większość deweloperów znów buduje swoje osiedla, a te projekty, które zostały wstrzymane na czas gorszych wyników finansowych i prognoz, dzisiaj są praktycznie na wykończeniu. Sprzedaż mieszkań we Wrocławiu i praktycznie każdym innym większym mieście Polski ponownie przynosi oczekiwane rezultaty finansowe i sprawia, że deweloperzy Wrocław notują zyski.

Inwestycja zysków

Zyski te są natomiast wykorzystywane na bieżąco do podnoszenia atrakcyjności własnych inwestycji i zwiększania przewagi nad konkurentami. Na rynku lokalnym, na którym walczą ze sobą deweloperzy, bardzo ważne jest bowiem przejęcie kontroli nad najatrakcyjniejszymi działkami budowlanymi. Niewątpliwie o wartości mieszkań decyduje ich lokalizacja, a dokładnie lokalizacja osiedla mieszkaniowego, dlatego planujące budowę ciekawych i drogich nieruchomości w dużym mieście, deweloper musi szykować się na bardzo ciężką batalię finansową z innymi deweloperami zainteresowanymi tą samą przestrzenią.

Otoczenie w okół budynków

W dużych miastach kurczy się przestrzeń do zabudowy, więc deweloper projektując takie nowoczesne mieszkania Wrocław musi brać pod uwagę nie tylko oczekiwania samych lokatorów, którzy będą mieszkali w apartamentowcach. Bardzo ważne jest także samo otoczenie budynków mieszkalnych i całość projektu architektonicznego, który powinien w pełni odpowiadać na potrzeby idei zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie powinien odważnie i w innowacyjny sposób adaptować najnowsze rozwiązania z zakresu urbanistyki, czyniąc cały projekt zdecydowanie korzystniejszym dla najbliższego otoczenia.

Posted in Nieruchomości on cze 09 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top