Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » O czym musi wiedzieć bank przy remoncie mieszkania
cze 01 2015

O czym musi wiedzieć bank przy remoncie mieszkania

Bardzo popularny kredyt wśród młodych małżeństw to rodzina na swoim, z które korzysta bardzo wiele młodych par zaraz po ślubie. Są to najczęściej młodzi ludzie, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a marzą się im cztery kąty, w których mogliby spokojnie spędzać każdą wolną chwilę. Wbrew panującemu przekonaniu nie jest to kredyt tylko i wyłącznie nie zakup mieszkanie, ale również na jego wyremontowanie oraz doprowadzenie do wymarzonego stanu używalności.

Kosztorys prac remontowych

Jednak każdy bank w przypadku długookresowych inwestycji wymaga planu, który będzie zawierał kosztorys prac remontowych. Jest to niezbędny dokument, który pozwoli kontrolować bankowi wszystkie prace związane z posuwającym się naprzód remontem. Osoby, które nigdy nie brały wysokich kredytów mogą nie wiedzieć, że bank dokładnie kontroluje to co dzieje się z pożyczonymi pieniędzmi, więc nie ma możliwości, aby przeznaczyć je na innych cel niż ten podany w umowie. Dodatkowo bank powinien wiedzieć, jaka jest kolejność prac remontowych, by lepiej mógł to wszystko kontrolować. Dobrze rozplanowane prace remontowe mogą również pomóc nam samym, ponieważ ściśle opracowany harmonogram pozwoli lepiej kontrolować ekipy remontujące, a także łatwiej nam samym będzie zaplanować wszystkie wydatki związane z kolejnymi etapami remontu.

Przygotowania i spisanie listy

Jeszcze przed udaniem się do banku warto zrobić samodzielnie listę wszystkich rzeczy, które nadają się w mieszkaniu do remontu. Bez takiego przygotowanie prace remontowe nie powinny nigdy ruszać. Weźmy na przykład remont zwykłej łazienki, przed wymianą płytek oraz wszystkich akcesoriów powinno sprawdzić się kanalizację oraz wszystkie rury, aby po remoncie nie wyszły przykre niespodzianki. Banki zwracają sporą uwagę na te wszystkie plany, więc nie wystarczy opisać wszystkiego powierzchownie. Należy zrobić to dokładnie i z pewnym wyczuciem. Remonty mieszkań nigdy nie są przyjemne dla lokatorów, szczególnie wtedy, gdy się wtedy przebywa w domu, ale ich efekt zawsze jest miły dla oka. Wiadomo także, że z kredytem łatwiej jest wykonać wszystkie prace, a mając dostęp do gotówki prace wykonywane są na pewno szybciej. Dlatego wiele rodzin, by nie dzielić remontu na etapy decyduje się na kredyty.

Posted in Nieruchomości on cze 01 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top