Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Najważniejsze zmiany dotyczące nowego programu rodzina na swoim
cze 03 2015

Najważniejsze zmiany dotyczące nowego programu rodzina na swoim

31 sierpnia 2011 roku doszło do nowelizacji ustawy, która dotyczyła programu kredytowego rodzina na swoim. Bez problemu możemy zauważyć pewne zmiany, które w znacznym stopniu utrudnią uzyskanie takowego kredytu. Wiele osób będzie miało z tym teraz problem, jednak pojawia się nowa możliwość dla singli, którzy od zeszłego roku również będą mieli możliwość zaopatrzenia się w takowy kredyt i zakupienia mieszkania na osiedlu Białystok bacieczki. A więc wiemy już, że z kredytu oprócz małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dzieci mogą skorzystać również osoby samotne.

Ograniczenia wiekowe

Pojawiły się jednak ograniczenia wiekowe, które starszym osobom uniemożliwią zaciągnięcie tego kredytu. Górna granica wiekowa to 35 lat, a więc starsze osoby mogą zapomnieć o tym typie kredytu. Jeżeli chodzi o małżeństwa to liczy się wiek młodszej osoby, a więc któryś z małżonków może przekraczać tę granicę. Zmieniły się także współczynniki, które pozwalają obliczyć największą wartość nieruchomości. Kiedyś ten przelicznik wynosił 1,4 w przypadku rynku pierwotnego. Dzisiaj się to znacznie zmieniło, gdyż na rynku pierwotnym wynosi on równe jeden, a biorąc pod uwagę rynek wtórny tylko 0,8.

Powierzchnia użytkowa

Maksymalna powierzchnia użytkowa zakupywanej nieruchomości się nie zmienia, jednak pojawia się nowa informacja o powierzchni dla singli, która wynosi 50m2. Nie zmieniają się również powierzchnie w przypadku domów oraz mieszkań, do których wypłacane są dopłaty i wynoszą one odpowiednio 70m2 oraz 50m2, a w przypadku mieszkań dla singli jest to 30m2. W wielu większych miastach możemy spotkać takie instytucje jak towarzystwo budownictwa społecznego. Są to firmy zajmujące się budową mieszkań dla rodzin średnio zamożnych, które nie mogą pozwolić sobie na drogie mieszkania. Są to najczęściej deweloperzy, którzy budują bloki ściśle powiązane z wymaganiami dotyczącymi kredytu rodzina na swoim. Dzięki takiej współpracy rodziny mogą mieć mieszkania po znacznie niższych kosztach niż w przypadku nowoczesnych mieszkań przystosowanych dla rodzin bogatszych.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on cze 03 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top