Jesteś w: Blonieruchomości » Nieruchomości » Jakim rodzajem węgla jest orzech?
paź 25 2017

Jakim rodzajem węgla jest orzech?

Jakim rodzajem węgla jest orzech?Wiele osób w naszym kraju ogrzewa swoje domy kotłami na węgiel. Jest to najbardziej popularne paliwo stałe. Pojawia się jednak pytanie: jaki rodzaj węgla kupić?

Jakie są cechy charakterystyczne węgla orzech?

Węgiel orzech to jeden z rodzajów węgla dostępnych w składach opału. W odróżnieniu od innych gatunków węgla, które można spalać tylko w określonych rodzajach kotłów na paliwo stałe, węgiel orzech jest gatunkiem uniwersalnym. Można nim palić zarówno w kuchniach węglowych, w kotłach zasypowych, jak również w piecach tradycyjnych. Spośród innych gatunków węgla orzech wyróżnia się także grubością – jest najgrubszy spośród wszystkich gatunków. Jego bryły mają wielkość dwa do czterech centymetrów. Ogromną zaletą węgla typu orzech jest także fakt, iż emituje on w czasie spalania małą ilość zanieczyszczeń. Najważniejsze jest, że w procesie jego spalania powstaje mała ilość tlenków siarki. Dla osób, które palą w piecach węglem istotna jest także ilość popiołu, która pozostaje po spaleniu. W przypadku węgla orzech jest go bardzo niewiele. Oznacza to mniej pracy, gdyż czyszczenie kotła można wykonywać rzadziej.

Jaka jest cena węgla orzech?

Nie jest on tanim gatunkiem węgla. Ale pamiętajmy, że jest to węgiel bardzo kaloryczny. Kaloryczność węgla orzech to około 25 MJ/kg. Wysoka cena nie odstrasza jednak kupujących. Węgiel orzech jest gatunkiem węgla, który Polacy kupują wyjątkowo chętnie. Jest dostępny na terenie całej Polski. Nie ma składu opałowego, który nie miałby tego gatunku węgla w swojej ofercie. Jest sprzedawany z reguły luzem, ale można też znaleźć węgiel orzech w workach. Można go kupić w każdej ilości bez żadnego problemu.

W październiku w składach opałowych panuje ogromny ruch. To okres, kiedy większość osób ogrzewających domy kotłami na węgiel robi zapasy opału na zimę. Wśród różnych gatunków węgla dużą popularnością cieszy się węgiel orzech. Nie jest tani, ale za to kupując go mamy pewność, że wybraliśmy węgiel bardzo wysokiej jakości. Węgiel orzech w pełni zasługuje na swoją cenę. Nie zawsze opłaca się oszczędzać.

Posted in Nieruchomości on paź 25 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top