Jesteś w: Blonieruchomości » Mieszkania,Nieruchomości » Czy warto wynajmować malarzy do malowania wnętrz?
maj 11 2015

Czy warto wynajmować malarzy do malowania wnętrz?

malarzLudzie bardzo często nie zdają sobie sprawy jak sporo gotówki można zaoszczędzić rezygnując z malarzy, którzy mieliby odnowić wnętrze domu lub mieszkania. Nie jest to praca bardzo trudna, ani wyczerpująca. Wystarczy odrobina zacięcia oraz pracowitości, aby samemu odnowić całe wnętrze i przy okazji zaoszczędzić kilkaset złotych. Na taki krok nie decydują się wyłącznie rodziny z problemami finansowymi, ale również ludzie, którzy mają dość zwyczajnego wnętrza i chcą w nim coś zmienić na własną rękę. Samo malowanie wnętrz nie jest takie trudne, większe problemy sprawia bowiem przygotowanie ścian do malowania.

Przygotowanie ściany do malowania

Kobiety mogą mieć z tym problemy, ponieważ przed malowaniem należy dokładnie wyczyścić ścianę, a wiąże się to z dokładnym przeczyszczeniem jej papierem ściernym, którzy zetrze kurz, plamy oraz wierzchnią warstwę starej farby. Również niemożliwe jest to w nowych domach, gdzie ściany są nie gipsowane, a laik mógłby mieć z tym nie lada problemy i z mógłby zepsuć robotę robiąc większość rzeczy nierówno. Rodzinne malowanie salonu może być okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również zacieśnienia więzi rodzinnych, które w obecnych czasach są bardzo luźne i rodzice rzadko mają dobry kontakt z dzieckiem, a o to trzeba dbać już od najmłodszych lat i dlatego warto podejmować takie rodzinne inicjatywy.

Wybór koloru

Przed rozpoczęciem malowania należy jednak wybrać kolory farb i dobrze byłoby gdyby były one żywe, biały kolor już dawno nie jest w modzie i mało kto maluje jeszcze w tym odcieniu ściany. Dominują obecnie kolory pastelowe, wyraziste i wyróżniające się. Podobnie jest jeżeli chodzi o rodzaje farb. Istnieją specjalne farby, po których można pisać kredą i bardzo łatwo się później myją. Jest to doskonały pomysł, jeżeli chodzi o pokój małego dziecka. Normą znów są farby, które umożliwiają mycie ściany na wilgotno, ponieważ niejednokrotnie w roku dochodzi do takiej sytuacji, że coś się na nią wyleje albo w jakiś inny sposób się ją splami. Dziś można zamoczyć szmatkę w ciepłej wodzie, przetrzeć i ściana jest już czysta. Nie tylko malowanie ścian, ale o wiele więcej rzeczy w domu można zrobić samemu, trzeba mieć tylko motywację i chęci do działania, a samemu można zdziałać cuda.

Posted in Mieszkania, Nieruchomości on maj 11 by | Text Resizer Text Resizer No comments

Leave a Reply

Back to Top